research dataSHARE tyrimų duomenys registruotiems mokslo bendruomenės nariams yra prieinami nemokamai. SHARE Lietuva tyrimų metu gauti duomenys prieinami per bendrą SHARE duomenų bazę. Duomenų prieigos principus reglamentuoja SHARE-ERIC statutas:

• Tinkamai sutvarkius duomenis, SHARE-ERIC nedelsiant išplatina surinktus duomenis mokslo bendruomenei.
  • Visa mokslo bendruomenė SHARE duomenimis gali naudotis nemokamai. Valdyba, atsižvelgusi į Mokslinės stebėsenos valdybos patarimus, įsteigia Naudotojų tarybą, atstovaujančią naudotojų mokslo bendruomenei.
  • SHARE duomenys renkami ir saugojami vadovaujantis duomenų privatumą reglamentuojančiais Europos ir nacionaliniais teisės aktais. Naudotojai, kuriems netaikomi ES teisės aktai, SHARE duomenimis naudotis gali tik pasirašę duomenų konfidencialumo deklaraciją, parengtą pagal Europos Komisijos nustatytą formą (OL L 6, 2002 1 10, p. 52).

Detalios prieigos ir duomenų naudojimo taisyklės yra pateiktos SHARE duomenų centro puslapyje. Suinteresuoti asmenys turi registruotis duomenų centro bazėje ir užpildyti paraišką, kurioje nurodomas jų ryšys su mokslo ir studijų institucija, pasirašyti konfidencialumo deklaraciją ir įsipareigojimą duomenis naudoti mokslo tikslais.

Platesnę prieigą suinteresuotos bendruomenės ratui užtikrina sukurti ir nuolat tobulinami patogūs duomenų pateikimo bei analizės įrankiai (pvz., sukurta SHAREeasy bazė skirta mažiau patyrusiems tyrėjams bei studentams arba tiems, kuriems nereikia detalių bei išsamių duomenų, o tereikia apibendrintų, apžvalginių. Nuolat yra analizuojami paslaugų poreikiai, tyrėjų nuomonė.