Bagdonas

Gegužės 16–17 d. vakarais vyko kasmetinis VU FsF Psichologinio konsultavimo ir mokymų centro organizuojamas renginys – Atviros psichologijos paskaitos.

Renginio kulminacija tapo Specialiosios psichologijos laboratorijos vadovo, Vilniaus universiteto psichologų patriarcho, prof. Albino Bagdono paskaita „Smegenų senėjimas: sveikas, normalus ir nenormalus?“ Jos metu profesorius trumpai bei vaizdžiai apžvelgė žmogaus smegenų veikimo principus ir tada griebėsi senėjimo temos. Kalbėdamas apie smegenų senėjimą, prof. Bagdonas dėmesį sutelkė į sensorinių, motorinių ir kognityvinių gebėjimų silpimą bėgant metams, smegenų audinio degeneracinius sutrikimus, senatvinę demenciją, Alzheimerio ir Parkinsono ligas. Žinoma, gerbiamas profesorius nepamiršo duoti naudingų patarimų, kaip jauname amžiuje pradėjus treniruoti smegenis galima gerokai sulėtinti jų degeneracinius procesus ir išlikti šviesiu bei veikliu žmogumi sulaukus itin garbaus amžiaus.

VU psichologų patriarchas taip pat nepraleido progos auditorijai pristatyti tarptautinį SHARE tyrimą, kurio tikslas – rinkti duomenis apie senėjimą Europos sąjungos šalyse. Šio tyrimo septintosios bangos organizatoriai Lietuvoje yra VU Specialiosios psichologijos laboratorija ir HUMRE tyrimų infrastruktūra.

Maloniai kviečiame žiūrėti paskaitos vaizdo įrašą!